تجارت نوین

به نام ایزد منان


من کسی هستم که می توانم راحت محیطم را تغییر دهم .من عاشق خودم هستم هر وقت بخواهم موقعیتم را مطابق با زمانم تغییرمیدهم از فرصتهای مناسب به نحو احسن استفاده می کنم.با مطا لعات گذشته آینده را تحلیل وپیش بینی می کنم.نیاز جامعه را شناسایی می کنم وبا طرح ایده ای جدید واجرا آن در طی زمان مناسبی به استقلال مالی و آزادی زمانی می رسم. هدفهای من نوشته شده وتعین شده است من برنامه زمانبندی دارم و تعهد دارم که برنامه خودم را به نحو احسن پیاده و اجرا کنم. من هرجا که نتوانستم راهی پیدا کنم راهی ساختم .

هاست

secret rich

 

 

ربع ای دایره

اکثر ما در رب ای،زیستن ،عشق و رها شدن از زندگی پرمخاطره را فرا می گیریم. در سیستم آموزشی وفرهنگی ما را از آغاز زندگی تا انتها تربیت کرده وبه ما می آموزد که چگونه در ربع ای زندگی کنیم.

دیدگاه فلسفی کسانی که در ربع ای زندگی می کنند هماننددیدگاه پدر فقیر من است. او چیزهایی را به من یاد داد که ممکن است والدین شما به شما آموخته باشند :«برو به مدرسه وخوب درس بخوان،نمرات خوب بیار تا در یک شرکت معروف دعوت به کاربشی وحقوق بالایی داشته باشی.»

 

 

ربع اس دایره

 

تمایل افراد به آزادی بیشتر وخود مختار بودن،آنان را وادار می کند که از ربع ای دایره به ربع اس تغییر موضع دهند.در اینجا رویای بعضی ها به واقعیت می پیوندد.آنها برای خود برنامه هایی می چینند وسعی می کنند به اجرا بگزارند.در ربع اس قدرتمند می شوند ومی خواهند هرچه بیشتر نردبان ترقی را طی کنند اما آنان نمی دانند که در یک دام خطر ناک افتاده اند آنان به خیال اینکه نردبانشان را در جای مناسبی قرار داده اند هرجه سریعتر پیش می روند دیگر صاحب وقت خود نیستند تا دیر وقت سر کارند باید بیشتر بیشتر کار کنند تا به اهدافشان برسند به خانواده نمی رسند چون وقتشان مال کارشان است. هر چه بیشتر کار می کنند باید مالیات بیشتری بدهند. از  طرف همه تحت فشارند ،دولت ، کارمند،خانواده وشغلشان آنان دیگر بریده اند و کمی ناسپاسی می کنند.اما واقعیت این است که خودشان رئیس خودشان اند وباید یک جوری با خود بسازند. آنان به استقلال نسبی رسیده اند.اما گویی از زندگی لذت نمی برند وگویی صاحب شغل خود نیستند.

ربع بی دایره

این ربع  جایگاه کسانی است که دست به کارهای بزرگ می زنند.جایی که تجارت در اولویت قرار دارد.در حالی که در ربع اس باید سخت کار کنید تا پولی به دست آورید در این ربع تمام بنگاه ها معاملاتی وگاها شرکتها برای شما کار می کنند.

 

می توانید این مقاله را به طور کامل از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود کتاب

 

 

تغییر شغل دادن فقط به معنی تغییر شیوه زندگی نیست!

با تحلیل عمیقی از ربعهای دایره می توان به درک خوبی از شغل رسید می توان تفاوت بین آنها را آشکار کرد ودر نتیجه می توان به یک برنامه ریزی خوب برای آینده مالی وشغلی خود دست پیدا کرد.با طرح سوالاتی می توان به راهی منطقی دسترسی پیدا کرد.فراموش نکنیم که سوالات معجزه می کنند.مثلا اینکه چرا آدمها اگثرا از شغل خود ناراضی اند؟! چرا اکثر آنها بعد از طرح سوال اول دست به تغییر شغل می زنند اما بعد از مدتی باز همان آش است و همان کاسه هیچ رضایتی حاصل نشده؟! واقعیت این است که این آدمها در دایره اجبار زندگی گیر افتاده اند ودچاریک گیچی و سردرگمی شده اند.بسیار سخت تر از قبل کار میکنند اما درآمدهای مازاد آنها حتی بخش کوچکی از چاله چوله های پشت سرشان را هم پر نمی کند. در نتیجه بیشتر افسرده و خسته می شوند.بار ها به خود مگویند که کاش میشد به عقب برگردند در حالی که همین تجربه کنونی از زندگی را داشته باشند آن وقت من می دانم و زندگی اما حیف که شدنی نیست.

واقعیت این است که آنها فقط شغلشان را عوض کرده اند وبس، در حالیکه باید دست به تغییر جایگاهشان بزنند تا خودشان را پیدا کنند.

در حقیقت باید ساختار قبلی شغل را به هم ریخت یعنی یک انقلاب باید ایجاد کرد واضح تر بگویم دیگر به روش گذشته نه! باید گفت واز دستورات آن  قوانین سرپیچی کرد چون اگر قرار بود نتیجه بدهند تا کنون مثمر ثمر واقع شده بودند.

پس تغییر، یعنی به وجود آوردن یک انقلاب در خود،یعنی شورش کردن در برار قوانین گذشته وایجاد یک قوانین جدید که هرکدام با تکنیکهایی حاصل می شود، که  قابل توجه است.

پس می توان برای شروع با یک تغیر کوچک اما تغییر به معنای واقعی دست به کار شوید وخیلی زود رییس خودتان شوید.

هرکدام از ربعهای دایره ثروت، قوانین خاص خود را دارد.اکثر ما در ربع ای واس این دایره قرار داریم که قوانین آن خوب درس بخوان نمره بیست بگیر تا یک شغل خوب وپردرآمد داشته باشی است.البته گاها به طور غیرمستقیم با طرح مسائلی همچون علم بهتر است یا ثروت ذهن ما را آماده پذیرای یک زندگی سخت دراین ربع میکنند وما  نیز با جون دل از همان اوان کودکی  برای اینکه نمره بیست بگیریم می نویسیم که صد البته علم بهتراست چرا که باقیست اما ثروت فانی است.قوانینی که مطلقا درهیچ جوامعی جوابگوی کسب ثروت نبوده است حتی خیلی از ما در این ربع زیر خط فقر قرار داریم.پس کسانی که دراین ربعها مخصوصا ربع ای زندگی می کنند وقصد خروج از این ربع را دارند باید کلا این قوانین را کنار بگزارند یا به طور مطالعه شده ای اصلاحش کنند.اشتباه نکنید منظورم این نیست درس نخوانید بی سواد بمانید و پول پارو کنید،برعکس به هر جایگاهی می خواهید وارد شوید باید با علم وتجربه باشد تا بتوانید نتیجه درست بگیرید.همیشه باید در حال یاد گیری باشید وبه روزبمانید. در آن صورت است که در جایگاهتان نردبان را به درستی بالا می روید.

اکنون با این توصیف شما !

  • دوست دارید در کدام سمت دایره زندگی کنید؟

  • دوست دارید در کدام ربع زندگی کنید؟

مسلما اکنون در سمت چپ دایره قرار دارید . حال یا در ربع اول یا دوم

اما ما اینجاییم تا به کمک هم ازربع ای به ای واز اس به بی وسرانجام به  آی برویم.

البته خوشبختانه هیچ کدام این ربعها پیش نیاز بعدی نیستند واحتیاجی نیست که مرحله به مرحله پیش بروید.

 

ارزشهای ربعهای دایره ثروت

بخشهای مختلف دایره طبق تقسیم بندی که کردیم،فقط معرف ساختارهای گونا گون تجاری نیستند،بلکه نشاندهنده طرز فکرهای مختلف نیز می باشند.فکرهایی که از مدتها قبل شکل گرفته وتثبیت شده اند وبه سختی قابل تغییر می باشند.جایگاهی که شما انتخاب می کنید بسیار مهم است.شرایط محیطی نظیر تحصیلات،مهارتها،اقتصاد،فرصتهای ایجاد شدهد،نقاط قوت وضعف شماوعلاقه درونی تان برانتخاب شما تاثیرمی گذارند.

تفاوتهای موجود بین ارزشهای واقعی به ماکمک می کند تا جذب یکی از روشها شده یا آن را رد کنیم.البته بهتر است با میل واشنیاق یکی ازروشها را بپذیریم،زیرا پذریفتن آن به معنای جابجایی از ربع ای یا اس دایره به بی است.این تغییر مکان بسیار راحت تر از پر کردن فرم استخدام در فلان شرکت است.شما نه تنها آنچه را که می خواهید تغییر می دهید بلکه به طرزعجیبی موجب تغییر شخصیت یا حداقل طرز فکرتان می شوید.

برخی افراد ممکن است کارفرما بودن را دوست داشته باشند،در حالیکه عده ای دیگر از آن متنفرند.گاهی افراد دوست دارند صاحب یک شرکت باشند،اما از ریسک کردن می ترسند.افراد بدون شک سرمایه گذاری را دوست دارند واین در حالی است که عده ای می گویند:«سرمایه گذاری ارزش ریسک کردن را ندارد وممکن است پولمان را از دست بدهیم»ربعهای دایره دارای خصوصیات مشترکی نیز می باشند.نکته قابل توجه این است که هر یک از ما در هر یک از ربعهای دایره ثروتمند یا فقیر باشیم.زندگی در هریک از ربعها الزاما موفقیت مالی شما را تضمین نمی کند.حال با این توصیفات شما می توانید حدس بزنید هر یک از مردم در کدام یک از ربعها زندگی می کنند.

 

 

ارزشهای ربعها :

 

ربع ای

 

«به دنبال یک شغل مطمئن با حقوق ومزایای عالی هستم. »

ارزش واقعی ربع ای امنیت آن است.ممکن است به عنوان مدیر یک شرکت درآمد بسیار بالایی داشته باشید.درحالیکه سرایدار همان شرکت درآمدش یک دهم درآمد شما هم نباشد،اما شما هر دو احساس امنیت می کنید.در واقع هردوی شما به دنبال ارزش مشترک هستید.هر فردی درهر موقعیت شغلی که باشد،ازمدیر بالا رتبه تا یک سرایدار به دنبال امنیت شغلی ودرآمد بالا می گردد.برای یک فرد شاغل این سوالات اهمیت دارد ومطرح است:

  1. در ازای اضافه کاری چقدر پول دریافت خواهد کرد؟

  2. چقدر می تواند از مرخصی با حقوق استفاده کند؟

همه آنهایی که در ربع ای یا اس زندگی می کنند می خواهند یک کسب وکار پر درآمد برای خود داشته باشند اما همگی آدمهایی ترسویی هستند وبه هیچ عنوان پذیرای خطر نیستند.

 

ربع اس

 

«اگر می خوایی کاری را درست انجام بدهی پس بهتر است خودت آن را انجام دهی.»

ارزش واقعی ربع اس استقلال آن است.آنها آزادی  می خواهند تا هر کاری که دلشان می خواهد انجام دهند.وقتی کسی می گوید : «می خواهم شغلم را ترک کنم وبرای خودم کار کنم» عقیده اش را از ربع ای به ریع اس تغییر داده است.والدین ،متخصصان ومشاوران هر یک کاری انجام می دهند.به عنوان مثال یک پزشک جراح ممکن است بابت هر یک جراهی ساده دو تا سه  میلیون دریافت کند.وبه خود ببالند. از نظر آنها هیچ کس مثل خودشان نمی تواند این کار را درست انجام دهد و دچار غرور می شوند این افراد از اینکه جایگا ه واقعی خود را پیدا کرده اند احساس غرور وخوشحالی می کنند و به خود می بالند. آنها زیر آواز می زنند که:« راه فقط راه خودم» اما پشت این ظاهر آرام می توانیم عدم اعتماد را که در کارکرد این افراد نیز منعکس است ببینیم.وقتی خصلتی در شغل فردی وجود داشته باشد در زندگی اش نیز بروز خواهد کرد.زیرا دیدگاه ما انسانها نسبت به شغلمان ،نشان دهنده دیدگاه مان نسبت به همه چیز است.

درربع اس افراد به صورت درصدی یا به میزان ساعت کاریشان حقوق می گیرند.آنها معمولا چنین می گویند«من علاوه بر حقوق ثابت ماهی  بیست ذرصد هم پورسانت می گیرم یا در ازای هرساعت کاری پنجا هزار تومان پورسانت می گیرم و…»

وقتی کسی از اعضای ای واس به مشکل می خورد به ربع بی نقل مکان می کند،می بینیم که از استعدادها ومهات های کافی برخوردار است؛ فقط توانایی  لازم را برای مدیریت ندارد.

 

اگر شما در یک گروه بوده ودر عین حال باهوشترین آن گروه باشید به مشکل می خورید.

 

افراد درربع اس در اغلب مواقع با یکدیگر سازگاری نداشته وممکن است خود محوری کنند.(دو پادشاه در یک اقلیم نگنجند)

برای جهش از ربع اس به ربع بی مهم نیست که مهارت کافی داشته باشید یا نه بلکه آنچه مهم است داشتن قدرت مدریت است.

کسانی که در ردیف اول کلاس می نشستند برای کسانی که در ردیف آخر کلاس می نشستند کار می کنند وآنهایی که درردیفهای وسط بودنند برای دولت کار می کنند.هیچ کس در جایگاه واقعی خود قرار نگرفته است.این قانون دنیای واقعی است.

 

مثلث دنیای واقعی:

۱-اخلاق

۲-مسئولیت

۳-واقعیت

همیشه این جمله را به خاطر داشته باشید:« اگر می خواهی کاری را درست انجام دهی پس بهتر است خودت آنرا انجام دهی.»

اگر می خواهید حرکت جدیدی را شروع کنید پیش از تصمیم گیری خوب فکر کنید وآن را از تمام جهات بررسی کنید.

 

 

ربع بی

 

دوست دارم با کسانی کار کنم که جزء بهترینها هستند.

 

ارزش واقعی ربع بی ثروت ساختن است.کسانی که در ربع بی زندگی می کنند کسانی هستتند که از صفر شروع کرده اند.تنها سرمایه آنها حمایت عاطفی خانواده شان بوده وبا تلاش وکوشش بسیار سعی کرده اند که کار گروهی را خوب انجام دهند تا فردی مفید برای گروه باشند.وقتی شخصی می خواهد کاری را برای گروه انجام دهد  سعی میکند از کسانی بهره ببرد که از مهارتهای کافی برخوردار هستنند.

هنری فورد کسانی را در گروه خود جای داد که ازاو زیرک تر بودند.اعضای ربع اس بسیار باهوش وزیرک هستند.بنابراین صحیح نیست که آنها را در ربه بی جای دهیم.وقتی شما در ربع بی داد ستد می کنید با کسانی سرو کار دارید که از شما باهوشترند.

 

اگر در زندگی شعار:

« اگر می خواهی کاری را درست انجام دهی پس بهتر است خودت آنرا انجام دهی.»

را سرمشق قرار دهید هیچ گاه شکست نمی خورید.

در اکثر مواقع اگر کسی از ربع اس دست از کار کردن بکشد در آمدش قطع می شود.بنابر این شما از خود می پرسید اگر از الا ن کار نکنم تا چه مدت می توانم با پس اندازی که دارم زندگی کنم.کسی که در ربع بی یا آی قرار دارد می تواند بدون داشتن منبع در آمد به راحتی امرارمعاش کند.

 

دانلود کتاب دایره ثروت

 

 

ربع آی

 

روی چه چیزهایی می توانم سرمایه گذاری کنم؟

 

ارزش حقیقی ربع آی آزادی مالی آن است.

سرمایه گذار ایده هایی را می پسندد که در آنها با پول بتوان هر کار غیر ممکن را ممکن ساخت،بدون آنکه سرمایه گذار خود شخصا کاری را انجام دهد.یک سرمایه گذار روی خیلی چیزها سرمایه گذاری می کند.روی سکه طلا ،املاک،سهام،تسهیلات،مسکن، وغیره.

اگر شما روی دانش خود سرمایه گذاری کرده اید وتنها با کار کردن در یک شرکت درآمدتان را تامین می کنید ویا اگر بازنشسته شده اید وهر ماه حقوق بازنشستگی می گیرید،بهتر است بگوییم در ربع ای قرار گرفته اید.به عبارت دیگر رئیس شما تنا به علت خدماتی که ارائه می دهید به شما حقوق می دهد نه به دانش وخرد شما.

معمولا سرمایه گذاران به یگدیگر چنین می گویند من بیست درصد سود کرده ام تو چطور؟ یا سود بانکی الان چقدر است؟»

ربع های مختلف دایره،سرمایه گذاران مختلف

 

در دنیای امروز همه ما باید سرمایه گذار باشیم.گرچه در مدارس چیزی در مورد سرمایه گذاری به ما نیاموخته اند.

کسانی که در سه ربع اول آدمهای موفقی هستند،دلیلی ندارد که د ربع آی نیز مووفق خواهند بود.پزشگان معمولا سرمایه گذاران خوبی نیستند.»کسانی که در ربع اس زندگی می کنند زیاد تمایلی به سرمایه گذاری های بروز نشان نمی دهند،آنها بر این باورند که قدرت لازم را برای محاافظت از اموالشان دارند وکسانی که در بی زندگی میکنند بر این باورند که می توانند برای حفظ دارایشان از شرکتهای دیگر نیرو قرض بگیرندتا کارشان را انجام دهند.آدمها افکارشان،جایگاهشان وارزشهایشان با یکدیگر فرق می کند.که باعث آن دوعامل وراثت ومحیط است.

خواندن این کتاب را از دست ندهید

هدیه ویژه به دوستان :

هدیه ویژه خود را دریافت کنید.